دانلود مقاله و تحقیق word با فرمت doc قابل ویرایش
افزودن به علاقه مندی ها

به اشتراک گذاری:

دانلود طرح (پروژه کارآفرینی) تولید و اجرای قالب های فلزی

دانلود
 • خلاصه
 • فهرست
 • خلاصه طرح (پروژه کارآفرینی) تولید و اجرای قالب های فلزی

  کارآفرینی : واژه کارآفرینی از کلمه فرانسوی Entreprendre به معنای " متعهد

  شدن " نشاُت گرفته است. بنابر تعریف واژنامه دانشگاهی وبستر : کارآفرین کسی است که متعهد می شود مخاطره های یک فعالیت اقتصادی را سازماندهی ، اداره و تقبل کند.
  اقتصاد دانان نخستین کسانی بودند که در نظریه های اقتصادی خود به تشریح کارآفرین و کارآفرینی پرداختند. ژوزف شومپیتر کارآفرین را نیروی محرکه اصلی در توسعه اقتصادی می داند و می گوید: نقش کارآفرین نوآوری است . از دیدگاه وی ارائه کالایی جدید ، ارائه روشی جدید در فرآیند تولید ، گشایش بازاری تازه ، یافتن منابع جدید و ایجاد هرگونه تشکیلات جدید در صنعت و... از فعالیت های کارآفرینان است. کرزنر نیز که از استادان اقتصاد دانشگاه نیویورک می باشد کارآفرینی را این گونه تشریح می کند : کارآفرینی یعنی ایجاد سازگاری و هماهنگی متقابل بیشتر در عملیات بازارها.
  کارآفرینی سازمانی : فرآیندی است که در ان محصولات یا فرآیند های نوآوری شده از طریق القاء و ایجاد فرهنگ کارآفرینانه در یک سازمان از قبل تاُسیس شده ، به ظهور می رسند.به تعریفی دیگر : فعالیتهای کارآفرینانه فعالیت هایی است که از منابع و حمایت سازمانی به منظور دستیابی به نتایج نوآورانه برخوردار می باشد.

  کارآفرین سازمانی: کسی که تحت حمایت یک شرکت ، محصولات ، فعالیتها و تکنولوژی جدید را کشف و به بهره داری می رساند.

  کارآفرینی : فرآیندی است که منجر به ایجاد رضایتمندی و یا تقاضای جدید می گردد.کارآفرینی عبارتست از فرآیند ایجاد ارزش از راه تشکیل مجموعهُ منحصر به فردی از منابع به منظور بهره گیری از فرصتها.

  کارآفرین (مستقل) : فردی که مسوُلیت اولیه وی جمع آوری منابع لازم برای شروع کسب و کار است و یا کسی که منابع لازم برای شروع و یا رشد کسب و کاری را بسیج می نماید و تمرکز او بر نواوری و توسعه فرآیند ، محصول یا خدمات جدید می باشد. به عبارت دیگر ، کارآفرین فردی است که یک شرکت را ایجاد و اداره می کند و هدف اصلی اش سود آوری و رشد است . مشخصه اصلی یک کارآفرین ، نوآوری می باشد.
  کارآفرین شرکتی : کارآفرینی شرکتی به مفهوم تعهد شرکت به ایجاد و معرفی محصولات جدید و نظام های سازمانی نوین است.

  ویژگیهای شخصیتی کارآفرینان : دیوید مک کللند از استادان روانشناسی دانشگاه هاروارد آمریکا که اولین بار "نظریه روانشناسی توسعه اقتصادی" را مطرح نمود ، معتقد است که عامل عقب ماندگی اقتصادی در کشور های در حال توسعه مربوط به عدم درک خلاقیت فردی است بنابر عقیده ایشان با یک برنامه صحیح تعلیم و تربیت می توان روحیه کاری لازم را در جوامع تقویت نمود ، به گونه ای که شرایط لازم برای صنعتی شدن جوامع فراهم آید.

  کارلند و همکارانش اهم ویژگیهایی را که در مورد کارآفرینان مورد بررسی واقع و تاُیید شده بودند ، جمع آوری نمودند که اهم آنها عبارتند از:

  - نیاز به توفیق

  - تمایل به مخاطره پذیری

  - نیاز به استقلال

  - کارآفرینان دارای مرکز کنترل درونی هستند.

  - خلاقیت

   

  مقدمه :

  ابعاد، شکل و راستای دالها، تیرها و دیگر اعضای سازه ای بتنی به دقت ساخت قالبها بستگی دارد. قالبها باید با ابعاد صحیح ساخته شوند، جهت حفظ شکل مورد نظر بتن در زیر بارهای ساختمانی از صلیب کافی برخوردار باشند، برای حفظ راستای اعضای بزرگ به اندازه کافی پایدار و مقاوم باشند و طوری به شکل اساسی ساخته شوند که بدون از دست دادن دقت ابعادی خود تاب تحمل جابجایی و استفاده مجدد را داشته باشند. قالب بندی باید تا زمانی که بتن مقاومت کافی که بتن مقاومت کافی جهت تحمل وزن خود را کسب نکرده است.در جای خود باقی بماند، در غیر این صورت امکان آسیب دیدگی سازه تمام شده وجود دارد.

  کیفیت رویه سطحی بتن تحت تأثیر مصالح قالب قرار دارد. برای مثال چنانچه با استفاده از یک روکش بافت دار ایجاد یک رویه نقش دار یا بافت دار مورد نظر باشد، بایداین روکش را به درستی حمایت کرد، تا امکان تغییر شکل خمشی و ایجاد فرورفتگی در سطح بتن وجود نداشته باشد. ترکیب صحیح مصالح قالب و روغن و یا هر ماده رهاساز دیگر می تواند به حذف سوراخهای ناشی از حبابهای هوا یا دیگرنقایص سطحی بتن در جا کمک می کند.

   

   

  2-1- معرفی اجمالی پروژه:

  در کارهای بتنی هر گونه عملیات مستلزم قالب بندی و آرماتور گذاری است. از این جهت واحد مربوطه ناچار به انتخاب یک نوع قالب فلزی متداول در بازار می باشد. در این پروژه شرکت احداث شده است که به تولید قالب های فلزی در ابعاد و اندازه مختلف برای ساختمان ها می پردازد.

  هزینه های قالب سازی برای انواع مختلف ساختمان ها حدوداً 30 تا 70 درصد کل هزینه ی اجرای بتن را شامل می شود. برای صرف چنین هزینه ای قطعاً به نیروی انسانی ماهر و برنامه ریز نیاز است با برنامه ریزی نادرست و اجرای نامناسب این طرح می تواند با شکست مواجه شود.

  سرمایه کل این طرح بالغ بر 7160790000 ریال می باشد که از این میان سرمایه ثابت 6365270000 ریال و سرمایه در گردش 795528680 ریال در نظر گرفته می شود.

   

   

   

   

   

   

  3-1- معرفی محصول :

  قالب های فلزی در انواع و اقسام مختلف از جمله مدولار - تونل - لغزنده - بالارونده – داربست می باشد.

  4-1-سوابق تولید :

  مزایای نسبی این نوع قالب ها به شرح زیر است:

  1- عمر طولانی

  2- سرعت عمل در برپایی و جمع کردن قالب ها

  3- به وجود آوردن سطحی صاف برای بتن ریخته شده در قالب

  4- ایمنی کافی هم از جهت مقاومت در برابر نیروها و هم از نظر بروز آتش سوزی

  5- کاهش عملیات اجرایی به دلیل پیش ساخته بودن قطعات

  6- امکان تغییر دادن سرعت ظرفیت و مقاومت آنها

  7- تمیز نگه داشتن محیط کار نسبت به قالب های دیگر

  8- داشتن مزیت اقتصادی بیشتر به واسطه نداشتن وابستگی به واردات (صد در صد تولید داخلی)

  شرکت های مختلف درایران به تولید این نوع قالب ها می پردازند. با توجه به مزایای نسبی این نوع قالب ها دارد درست کردن قالب های فلزی در انواع قالبهای مدولار - تونل - لغزنده - بالارونده – داربست می پردازند. این قالب ها در ابعاد مختلف در کشور تولید می شود. همانطور هزینه ساخت قالب برای ساختمان های بتنی 30 تا 70 درصد هزینه های بتن ریزی را تشکیل می دهد پس ساخت این گونه قالب ها در کشور ها بسیار با اهمیت بوده و این شرکت قصد دارد با رقابت با شرکت های دیگر به تولید این گونه قالب ها در ساختمان های بتنی بپردازد.

  5-1-کاربرد محصول :

  این محصولات در ساختمان بتنی به کار می رود.

  6-1-مصرف کنندگان:

  سازندگان ساختمان های بتنی نیاز مند چنین قالب هایی می باشند.

  7-1- استانداردهای محصولات تولیدی:

  قالب های استاندارد فلزی قالب هایی هستند که ابعاد آنها مضربی از 5 باشد (مدول پایه ی قالب بندی در ایران 10 سانتی متر است) قالب هایی با این شرایط، بدون نیاز به سفارش دادن در بازار یافت می شود.

  در جدول زیر محدوده رنگی مشخص کننده ی ابعاد قالب های استاندارد فلزی تولید شده است که در کارگاه های تولاید قالب به آسانی یافت می شود. این محدوده به گونه ای انتخاب شده است که هر کدام از قالب های ساخته شده در آن را یک نفر می تواند به راحتی حمل کند. مجریان کارهای بتنی با استفاده از جدول زیر می تواند قالب های موردنیاز را فراهم کند. مثلاً بدنه قالبی به ابعاد 25 * 35 سانتی متر (نقطه 1 در جدول 1-7) قالبی است که در بازار موجود است و می توان آن را بدون نیاز به سفارش دادن تهیه کرد. اما اگر در قالبی با ابعاد خارج از محدوده رنگ شده نیاز باشد مثلاً قالبی در ابعاد 50*70 سانتی متر (نقطه 2) چون این قالب ها در کارگاه های قالب سازی به صورت آماده موجود نیست می توان آن را از ترکیب چند قالب مدولار موجود تأمین کرد. به عنوان مثال دو عدد قالب 35*50 با یک عدد 20*50 به اضافه یک عدد 50*50 به اندازه یک بدنه قالب 50*70 سانتی متری است. 

 • فهرست طرح (پروژه کارآفرینی) تولید و اجرای قالب های فلزی

  پیشگفتار

  مقدمه 

  فصل اول:کلیات شناخت

  1-1- مشخصات متقاضیان طرح

  2-1- معرفی اجمالی پروژه

  3-1- معرفی محصول

  4-1-سوابق تولید

  5-1-کاربرد محصول

  6-1-مصرف کنندگان

  7-1- استانداردهای محصولات تولیدی

  فصل دوم:بررسی کلی طرح

  1-2-فرایند تولید:

  2-2-نمودارفرایند تولید

  3-2-مواد اولیه ومنابع تامین آن

  4-2-ابزار و وسایل مورد نیازطرح

  5-2- زمان بندی اجرای طرح

   6-2- ظرفیت تولید

  7-2-جایابی ومحل اجرای طرح

  8-2- کنترل کیفیت محصولات تولیدی

  فصل سوم:بازار و بازاریابی

  - تعریف بازاریابی

   بازاریابی صنعتی

  بازاریابی چند سطحی

  فصل چهارم:بررسی اقتصادی طرح

  1-4- نیروی انسانی مورد نیاز

  2-4- حقوق ودستمزد

  3-4- شرح وظایف پرسنل

  4-4- سازماندهی نیروی انسانی

  5-4- زمین مورد نیازطرح

  6-4-ساختمانهای اداری

  7-4- ساختمان واحد تولید

  8-4- هزینه ساختمان سازی ومحوطه سازی

  9-4- پلان طرح

  10-4-انرژی برق

  11-4- انرژی آب

  12-4- سوخت

  13-4-تاسیسات حرارتی

  14-4- تاسیسات برودتی

  16-4- تاسیسات تهویه و اطفاع حریق

  فصل پنجم:بررسی مالی طرح

  1-5- سرمایه کل ومنابع تامین آن

  2-5- سرمایه ثابت

  3-5- سرمایه درگردش

  4-5- هزینه تولید سالیانه طرح

  5-5- هزینه ثابت و متغیر

  6-5-محاسبه نقطه سربه سر تولید:

  7-5- محاسبه قیمت تمام شده محصول

  8-5- محاسبه قیمت فروش محصول

  9-5- محاسبه سود ناخالص

  10-5- محاسبه سودخالص طرح

  11-5- محاسبه دوره برگشت سرمایه

  12-5- توجیه اقتصادی طرح

  منابع و مآخذ

مقالات مرتبط

Cached 1396/05/31
دانلود تحقیق تولید داربست های پلیمری : قالب گیری حلال

دانلود تحقیق تولید داربست های پلیمری : قالب گیری حلال

 • عمران - معماری - شهرسازی
 • ۱۰
 • قالب ریزی حلال یک روش ساده و ارزان است که به منظور تولید بستر هایی برای کاربردهای مهندسی بافت به کار گرفته می شود. حلال های بی شماری برای حل کردن پلیمرها در دسترس هستند اما در انتخاب حلال باید دقت داشت تا در زمان حذف (خارج سازی) هر گونه اثر سمی از ...

دانلود تحقیق قالب بندی سازه های بتنی

دانلود تحقیق قالب بندی سازه های بتنی

 • عمران - معماری - شهرسازی
 • ۲۰
 • *قالب های لغزنده:***<br>*امروزه برای ساخت سازه های بلند و با طول زیاد نظیر سیلوها، برج های مخابراتی،<br>هسته های برشی ساختمان های بلند، برج های خنک ساز ، دودکشها، پایه های پله، کف<br>تونلها، کانال های آب، کف جاده ها و سازه های ...

دانلود مقاله قالب های مدولار

دانلود مقاله قالب های مدولار

 • عمران - معماری - شهرسازی
 • ۴۰
 • قالب های مدولار<br>استفاده از قالب های مدولار در اجرای کلیه پروژه های بتنی بسیار اقتصاد می باشد، چون اولاً این قالبها به دفعات زیاد قابل مصرف می باشند و ثانیاً از قالب های مدولار برای قالب بندی المان های بتنی از قبیل ستون، تیر، دال، فونداسیون ...

دانلود طرح (پروژه کارآفرینی) طرح شرکت تولید و اجرای قالب های فلزی

دانلود طرح (پروژه کارآفرینی) طرح شرکت تولید و اجرای قالب های فلزی

 • تاسیسات - مکانیک
 • ۸۵
 • کارآفرینی : واژه کارآفرینی از کلمه فرانسوی Entreprendre به معنای متعهد <br>شدن نشاُت گرفته است. بنابر تعریف واژنامه دانشگاهی وبستر : کارآفرین کسی است که متعهد می شود مخاطره های یک فعالیت اقتصادی را سازماندهی ، اداره و تقبل کند. ...

دانلود ‫پروژه تکنولوژی ساخت قالبهای سریع به روش ریخته گری دقیق

دانلود ‫پروژه تکنولوژی ساخت قالبهای سریع به روش ریخته گری دقیق

 • مهندسی صنایع - مهندسی معدن
 • ۳۷
 • تقابل ریخته گری دقیق با روش DSPC در تولید قطعات با شکل نهایی <br> مقدمه <br> روش ریخته گری دقیق به عنوان روشی برای تولید قطعات کوچک با دقت بالا و تولتید خوشه‌های با ظرفیت حمل قطعات بیشتر (تیراژ بالا) نسبت به سایر روش‌های دیگر ریخته گری ...

دانلود تحقیق اتصال قالبهای فلزی

دانلود تحقیق اتصال قالبهای فلزی

 • عمران - معماری - شهرسازی
 • ۹
 • اتصال قالبهای فلزی: <br> تسمه های کناری صفحات و اجزای قالب بندی دارای سوراخ هایی هستند که فاصله محور تا محور آنها 5 سانتیمتر است و این امکان را فراهم می کنند که بتوان از پیچ و مهره و یا گیره های پشت قالبی در هر جایی از قالب استفاده کرد. ...

دانلود مقاله استفاده از قالب های ماسه ای برای ریختگی

دانلود مقاله استفاده از قالب های ماسه ای برای ریختگی

 • مهندسی مواد و متالورژی
 • ۲۵
 • استفاده از قالب های ماسه ای برای قطعات ریختگی <br> بخش عمده ی تولید قطعات ریختگی در قالب های ماسه ای انجام می شود. برای تولید یک تن قطعه ی ریختگی ممکن است به 4 تا 5 تن ماسه ی قالبگیری نیاز باشد. <br> - در حالیکه قالب های فلزی تقریباً ...

دانلود طرح (پروژه کارآفرینی) طرح توجیهی قالب فلزی به روش ماشین کاری

دانلود طرح (پروژه کارآفرینی) طرح توجیهی قالب فلزی به روش ماشین کاری

 • تاسیسات - مکانیک
 • ۸
 • <p>برسی فنی</p> <p>1-سابقه مدیر</p> <p>پدر آقای موسی الرضا کاضمی اولین تراشکار نیشابور ( با یک سابقه 25 ساله ) بوده است و مدیر طرح ( آقای موسی الرضا کاظمی ) به صورت نیمه وقت در کارگاه ایشان از دوران نوجوانی مشغول به کار ...

دانلود تحقیق طراحی قالبهای فلزی

دانلود تحقیق طراحی قالبهای فلزی

 • تاسیسات - مکانیک
 • ۲۸
 • <p>مقدمه ای برای طراحی قالبهای فلزی</p> <p>   طراحی نوعی تصمیم گیری است که با توجه به مطالب خواسته شده توسط طراح صورت گرفته و تصمیم نهایی به طرق مختلف به سفارش دهنده انتقال می یابد.راههای مختلفی جهت توضیح طرح به سفارش ...

دانلود مقاله، تحقیق، پروژه دانشجویی رسا پیپر
پرداخت نهایی
عنوان مقاله
محصول به سبد خرید اضافه شد.