دانلود مقاله و تحقیق word با فرمت doc قابل ویرایش
افزودن به علاقه مندی ها

به اشتراک گذاری:

دانلود پروژه دانشجویی طراحی و پیاده سازی سایت با زبان های برنامه سازی تحت وب

دانلود
 • خلاصه
 • فهرست
 • خلاصه پروژه دانشجویی طراحی و پیاده سازی سایت با زبان های برنامه سازی تحت وب

  چکیده  :

   

       اگر شما کمی با علم کامپیوتر آشنایی داشته باشید در صورت شنیدن کلمه طراحی سایت مطمئنا اولین چیزی که به ذهن می رسد واژه HTML  است.این واژه مخفف کلمات Hyper Text Marque Language است.این واژه در اصل نام نوعی زبان برنامه نویسی است که در داخل notepad  نوشته می شود.این زبان در واقع پایه ی تمام زبانهای برنامه نویسی طراحی سایت است که دستورات آن به طور ساده بین تگ قرار می گیرد.

     حال ما در این پروژه شما را تا حدودی به طراحی سایت توسط زبان برنامه نویسی asp.net آشنا خواهیم کرد.البته در کنار آن با sql و java و html نیز کار خواهیم کرد.امیدوارم تونسته باشم تا نیاز شما را جهت یادگیری بر آورده کنم.شما به راحتی می توانید توسط زبان برنامه نویسی html یک سایت طراحی کنید.اما با امکانات کمتر ولی توسط نرم افزار asp.net شما قادر خواهید بود سایتی به طور پیشرفته طراحی کنید.

  تمام این کارها را در ادامه دنبال خواهیم کرد پس بنشینید و ببینید که طراحی سایت با asp.net لذت خاصی دارد.زیرا بسیار جالب و پیچیده است.

  فصل اول

  مقدمه :

       عصر حاضر , عصر اطلاعات , شبکه های کامپیوتری و ارتباطات است.وب به عنوان یک مدل ارتباطی قدرتمند در اینترنت محسوب می شود.به طوری که اغلب سازمان ها , ادارات , شرکت ها و حتی افراد تمایل به داشتن وب سایت در اینترنت دارند تا از طریق آن خودشان را به دنیا معرفی کنند.این موضوع یک اجبار است و همه افراد در آینده نزدیکی به این نتیجه می رسند که بدون حضور در اینترنت , از دنیای ارتباطات غافل خواهند بود.

       Asp.Net یک فناوری بسیار مهم است که به ساخت صفحات وب کمک شایانی کرده است,به طوری که در اندک زمان می توان وب سایتهای مناسبی را طراحی و در اینترنت انتشار داد.بر اساس تجربیاتی که در طراحی صفحات وب داشتم , تصمیم گرفتم این پروژه را در مورد ساخت و طراحی سایت به وسیله این نرم افزار انجام بدم.

       گرچه قصد دارم در این پروژه به بررسی Asp.Net بپردازم , ولی بدون توجه به چگونگی تکامل ساخت صفحات وب در سال های اخیر , درک این فناوری جدید غیر ممکن خواهد بود.اگر جایی کلمه طراحی سایت به گوشی برسد ذهن خود به خود ما را به طرف Html می برد.

       اولین ابزار ساخت صفحات وب Html بود.در این زبان در طی زمان تغییرات زیادی ایجاد شده است.این زبان یک زبان علامت دار است یعنی شیوه ارائه و متن وگرافیک را توصیف می کند.چون هنوز هم از این زبان استفاده می شود و آشنایی با آن برای طراحان صفحات وب یک الزام است.Html برای صفحاتی با محتویات ایستا که به ندرت تغییر می کنند و برای هر بیننده سفارشی نمی شوند بسیار مناسب است.در اوایل دهه 1990 استفاده اشتراکی از اسناد دشوار بود , به طوری که قالب اسناد ایجاد شده در واژه پردازهای مختلف , با هم سازگار نبودند.اسنادی که در یک برنامه ایجاد می شدند , توسط کاربران برنامه های دیگر قابل استفاده نبودند.البته کد اسکی می تواند با صرف هزینه ای محتویات واقعی را از سیستمی به سیستم دیگر حمل کند.

       Html این امکان را فراهم کرد که کاربران بتوانند اسناد ایجاد شده در واژه پردازهای مختلف وحتی در کامپیوترهای متفاوت را ببینند.این کاربران ممکن است در راه دور واقع باشند.امروزه , یکی از کاربرد های متداول Html انتشار اسناد در اینترنت یا اینترانت محلی است تا کاربران مختلف از آنها استفاده کنند.

       Html از قرارداد HTTP استفاده می کند.امتیاز این قرارداد این است که به پهنای باند اندکی نیاز دارد.امروزه می توان با مودم کابلی سریع در وب کار کرد , اما سالها بود که از مودم 28.8 یا 56kbps استفاده می شده است.گرچه امروزه از پهنای باند بیشتری استفاده می شود , ولی با مودم های سرعت پایین می توان به اسناد Html دست یافت.

  حال می خواهم شما را با معنای واقعی سایت آشنا کنم.

  سایت چیست؟

       سایت فقط یک سرس اطلاعات است که به زبان برنامه نویسی HTML نوشته شده است.این اطلاعات در روی یک سرور قرار می گیرد و یک آدرس به آن اختصاص داده می شود که به این آدرس Domain یا دامنه یا دامین گفته می شود.و هر کس این نام را در اینترنت در خواست کند کدهایی که به زبان HTML نوشته شده اند برای مشترک مورد نظر فرستاده می شود  و برنامه های جستجو گر اینترنت مشترک این کدها را ترجمه کرده و از روی آنها می فهمد که چه چیزی را برای مشترک به نمایش بگذارد.کل مفهوم سایت به زبان ساده همین است.حال در پاسخ به این سوال که ASP  چه است باید گفت که این زبان در حقیقت کدهایی هست که در میان کدهای HTML قرار می گیرد و باعث می شود که مشترک بیشتر با سرور در تماس باشد و از امکانات آن راحت تر استفاده کند.برای مثال اگر سایت شما فقط حاوی کدهای HTML باشد برای هر بار به روز کردن آن می بایست کدهای HTML را بنویسید و روی سرور خود قرار دهید.

  نگاهی به فصل های آتی :

  فصل یک :

       که به طور طبیعی شامل مقدمه , اهداف , معایب و مزایای پروژه می باشد.

  فصل دوم :

       در این فصل در ارتباط با تمام نرم افزارها و زبانهای برنامه نویسی که در ساخت این پروژه دست داشته اند بحث می شود.البته فقط در حدی که شما درکی از آن ها داشته باشید.

  فصل سوم :

       در این فصل با ترسیم نمودارهای سطح صفر , یک و دو , به تجزیه تحلیل سیستم , که شما را با نقشه و بنای اصلی سایت مبنی بر چگونگی ارتباط قسمتهای مختلف با یکدیگر , آشنا می کند , می پردازیم.

  فصل چهارم :

       این فصل مهمترین قسمت است زیرا شما با چگونگی طراحی آشنا می شوید.در این فصل طریقه پیاده سازی سایت مبنی بر توضیح خط به خط سایر صفحات آورده شده است.همچنین در مورد تک تک صفحات سایت بحث خواهد شد.

   

  -1-اهداف پروژه :

       با توجه به اینکه یکی از دروس دانشجویان رشته نرم افزار ,  درس برنامه نویسی مبتنی بر وب می باشد اینجانب تصمیم گرفتم اندک اطلاعات خود راجع به این بخش و این درس در اختیار شما علاقه مندان به طراحی سایت قرار دهم.که به همین سبب یکی از اهداف اصلی که در ساخت این پروژه دنبال کرده ام آموزش دادن به دانش پژوهان است.

       Asp و Html و Sql سه قسمت اصلی در طراحی سایت است که باید تمام کسانی که به طراحی سایت علاقه دارند آنها را یاد داشته باشند تا بتوانند یک اثر مطلوب و مفید ایجاد کنند.هدف  دیگری که دنبال می شود آشنایی با همین سه قسمت است.و هدف آخر کمک کردن به کتابخانه شهید مطهری جاجرم در امر تبلیغات و آموزش است.

  2-1-مزایای پروژه :

       مزیت اول : اولین مزیت این پروژه به کار بردن انواع زبان برنامه نویسی در طراحی این پروژه می باشد.مانند زبان HTML , Asp و Sql و جاوا می باشد.

       مزیت دوم : جنبه آموزشی سایت که جدا از آشنایی با Asp با HTML نیز آشنا خواهیم شد.همینطور زبان جاوا و پایگاه داده Sql را می توان نام برد.

       مزیت سوم : این سایت به دلیل اینکه جهت استفاده برای کتابخانه ی شهید مطهری جاجرم طراحی شده جنبه خدا و پیغمبری نیز رعایت شده و همین سومین مزیت این سایت است.

       مزیت چهارم : این سایت نیز جنبه تبلیغاتی دارد. به دلیل مراجعه کننده زیاد می توان یک نوع Bussness نیز راه انداخت.

  3-1-معایب پروژه :

       عیب اول : در ساخت این پروژه از سه زبان اصلی Html  , Asp , Sql و جاوا استفاده شده است.به این دلیل نگفتم چهار تا زیرا کد جاوا به ندرت در این پروژه استفاده شده است.اما عیب این نیست بلکه عیب اول این است که راجع به این سه زبان به طور کامل وقت نشد بحث شود.

       عیب دوم : عیب دوم این است که به دلیل همکاری نکردن کتابخانه ی شهید مطهری جاجرم بنده نتوانستم به طور کامل این سایت را برای دید عموم بر روی فضای اینترنت بگذارم تا بقیه بتوانند از آن بهره بگیرند.

      حال از شما دانش پژوهان عذر خواهی می کنم اگر نتوانستم بی عیب  این پروژه را به آخر برسانم.البته هیچ کاری نمی توان پیدا کرد که به طور کامل عیب نداشته باشد اما بنده در حد توان سعی کردم  بی عیب کار را به آخر برسانم. 

  پروژه پایان نامه برای دریافت مدرک کاردانی

  رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار

  بهار 88

  منابع و مآخذ :

  1 – آموزش گام به گام ASP.Net  جعفر نژاد قمی{کد نویسی برنامه}

  2 – آموزش گام به گام HTML جعفر نژاد قمی{کد نویسی برنامه}

  3 – آموزش پایگاه داده ها SQL عباس کلیدری{آمار بازدیدکنندگان و پیشنهادها}

  4 – طراحی و ساخت صفحات وب احمد شیدا{ارتباط پایه بین صفحات}

  5- ویژوال استودیو 2008{شکل ظاهری و کدنویسی}

  6– اینترنت {وب گذر , دیبا رایانه , آموزش اچ تی ام ال , آموزش ای اس پی }

 • فهرست پروژه دانشجویی طراحی و پیاده سازی سایت با زبان های برنامه سازی تحت وب

  پیش گفتار...........................................................................................................................................5

  چکیده........................................................................................................................................6

   

  فصل اول : مقدمه.........................................................................................................................8

   

    1-1- اهداف پروژه........................................................................................................................10

   2-1- مزایای سایت.......................................................................................................................10

  3-1- معایب سایت.....................................................................................................................10

   

  فصل دوم : نرم افزارهای استفاده شده در طراحی

   

   1-2- آشنایی مقدماتی با Asp.net...............................................................................................12

   2-2- آشنایی مقدماتی با Sql......................................................................................................19

  3-2- آشنایی مقدماتی با Html .................................................................................................25

  4-2- ابزار ونکات لازم جهت اجرا ..................................................................................................30

   

  فصل سوم : تجزیه و تحلیل سیستم

   

  1-3- نمودار سطح صفر : ورودی و خروجی......................................................................................33

  2-3- نمودار سطح یک : صفحه اصلی Home...............................................................................34

  2-3- نمودار سطح یک : اتصالات پایگاه......................................................................................35

  3-3- نمودار سطح دو : رجیستر بهASP......................................................................................36

  4-3- نمودار سطح دو : رجیستر ASP.NET2.............................................................................37

  5-3- نمودار سطح دو : ویرایش و به روز رسانی جداول.................................................................38

   

  فصل چهارم :پیاده سازی و بررسی

   

  1-4- معرفی بخش های مختلف سایت.........................................................................................40

  2-4- جداول و کاربرد آنها.............................................................................................................41

  3-4- نمایی از ظاهر صفحات سایت............................................................................................43

       1-3-4- صفحه اصلی..............................................................................................................43

       2-3-4- صفحه کتابخانه عمومی............................................................................................44

       3-3-4- صفحه دانلود............................................................................................................45

       4-3-4- صفحه لینکستان......................................................................................................46

       5-3-4- صفحه کتابهای الکترونیکی.......................................................................................47

       6-3-4- صفحه ارتباط با مدیران............................................................................................48

       7-3-4- صفحه درباره ما........................................................................................................49

       8-3-4- صفحه ورود به مدیریت.............................................................................................50

       9-3-4-صفحه مشاهده آمار بازدید کنندگان(بخش مدیریت)....................................................51

       10-3-4 صفحه مشاهده نظرات بازدید کنندگان (بخش مدیریت)...............................................52

  4-4- بخشی از سورس برنامه......................................................................................................53

  منابع و مآخذ...............................................................................................................................57

   

مقالات مرتبط

Cached 1396/05/28
دانلود پروژه دانشجویی طراحی وب سایت یک شرکت تولید تجهیزات آزمایشگاهی

دانلود پروژه دانشجویی طراحی وب سایت یک شرکت تولید تجهیزات آزمایشگاهی

 • کامپیوتر - IT
 • ۱۳۴
 • امروزه اغلب شرکتها و موسسات و حتی اشخاص حقیقی جهت معرفی خود در اینترنت اقدام به راه‌اندازی وب سایت اختصاصی می‌کنند. در این پروژه، وب سایت شرکت تولیدی، خدماتی نویدان طب طراحی گردیده است. این وب سایت به دو زمان فارسی و انگلیسی جهت استفاده‌ کاربران ...

دانلود مقاله طراحی وب سایت asp

دانلود مقاله طراحی وب سایت asp

 • کامپیوتر - IT
 • ۷۴
 • مقدمه<br> امروزه وب به عنوان یک واقعیت انکارناپذیر سایه خود را در تمامی زندگی اجتماعی، اقتصادی و بشریت انداخته و دارای رشد بسیار سریع در زمینه بکارگیری تکنولوژی‌های جدید است.<br> همزمان با این رشد اعجازگونه وب‌ سایتها از حالت اولیه خود ...

دانلود پروژه طراحی یک وب سایت

دانلود پروژه طراحی یک وب سایت

 • کامپیوتر - IT
 • ۱۴۴
 • چکیده: <br>این پروژه طراحی سایت را با استفاده از نرم افزار قدرتمند و ساده ای فرانت پیچ انجام داده است. فرافت پیچ شامل مجموعه ای از ابزارها برای مدیریت، ایجاد، نشر سایتهای وب است. همچنین یک ویژگی منحصر به فرد و کامل برای ویرایش صفحات وب دارد. ...

دانلود پروژه دانشجویی طراحی وب سایت Book Download

دانلود پروژه دانشجویی طراحی وب سایت Book Download

 • کامپیوتر - IT
 • ۴۷
 • کتاب مهمترین یاور انسان در تمام مراحل بوده و خواهد بود شاید نحوه در دسترس بودن آن متفاوت باشد اما همان ساختار بی ریایی خود را حفظ خواهد کرد.<br>این سایت امکانی است برای در اختیار گذاشتن کتابها در دسترس عموم تا بتوانند از این طریق به اطلاعات ...

دانلود تحقیق بهبود طراحی وب سایت

دانلود تحقیق بهبود طراحی وب سایت

 • کامپیوتر - IT
 • ۳۲
 • همانطوری که می دانید امروزه اینترنت و و ب جهانی نقش مهمی در علم و اقتصاد و خیلی از زمینه ها بازی می کند. پس تمام علوم و فرآیندهایی که منجر به بهبود و ارتقای اینترنت و کارکرد آن شوند. از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهند بود.<br> طراحی وب سایت که ...

دانلود ‫پروژه سایت گردشگری شهرستان بروجرد ( نوع طراحی: HTML )

دانلود ‫پروژه سایت گردشگری شهرستان بروجرد ( نوع طراحی: HTML )

 • کامپیوتر - IT
 • ۲۲۷
 • مختصری در مورد پیشینه تاریخی شهرستان بروجرد<br><br>شهرستان بروجرد در سی و سه درجه تاو پنجاه و سه درجه عرض جغرافیایی و چهل و هفت درجه و سی و شش درجه طول جغرافیایی قرار دارد . ارتفاع آن از سطح دریا 1657 متر میباشد . این شهر از شمال به ...

دانلود ‫پروژه طراحی وب سایت فروش کتاب

دانلود ‫پروژه طراحی وب سایت فروش کتاب

 • کامپیوتر - IT
 • ۵۶
 • سیستمی که به توضیح آن می پردازیم طراحی وب سایت فروش کتاب می باشد . این سیستم تحت vbطراحی شده و در آن از زبانهای VB ، Access استفاده کرده ایم .<br>در وب سایت فروش کتاب بازدیدکنندگان می توانند کتاب مورد نظر خود را با استفاده از سیستم جستجو یا ...

دانلود ‫پروژه طراحی یک وب سایت

دانلود ‫پروژه طراحی یک وب سایت

 • کامپیوتر - IT
 • ۵۱
 • طراحی یک وب سایت <br><br><br>آنچه در پیش روی شماست، رساله ای با عنوان طراحی یک وب سایت می باشد؛ سایتی برای معرفی هنرمندی نگارگر .از طریق پیوندهای متفاوت در سایت، کاربران می توانند به آثار هنرمند نگارگر و سایر هنرمندان، اخبار هنری، ...

دانلود مقاله، تحقیق، پروژه دانشجویی رسا پیپر
پرداخت نهایی
عنوان مقاله
محصول به سبد خرید اضافه شد.